Domovská stránka » Technológie, inovácie a podnikanie » 4 DÔVODY, PREČO BY FIRMY MALI UVAŽOVAŤ NAD CLOUDOM
ADVERTORIAL

V porovnaní s klasickými on-premise riešeniami majú cloudové riešenia pre firmy významné prednosti.

DENIS GÁLFFY

Microsoft BDM v spoločnosi ALEF

Pri budovaní infraštruktúry majú firmy dve základné možnosti obstarania, nakúpiť hardware a softvérové licencie formou investičných nákladov – CAPEX, alebo si ich prenajímať formou cloudovej služby a financovať ich tzv. modelom OPEX.

Výhody cloudových služieb:

1. Optimalizácia nákladov

Výdavky spojené s údržbou, správou, prevádzkou či chladením on-premise infraštruktúry vás nemusia trápiť. V prípade využitia cloudového poskytovateľa platíte len za tie služby, ktoré v danom okamihu využívate, „Pay as you go“.

2. Bezpečnosť a vysoká dostupnosť

V cloude môžu byť Vaše dáta chránené na viacerých úrovniach, či už je to šifrovaný prenos dát alebo ukladanie zašifrovaných dát. Navyše, na rozdiel od bežného použitia jedného dátového centra, v cloude má zákazník možnosť prevádzkovať svoje služby vo viacerých zónach. Takto navrhnuté riešenie je odolné voči výpadku dátového centra, čím získava vysokú dostupnosť.

3. Škálovateľnosť

Flexibilita v oblasti okamžitého navyšovania či znižovania výkonu serverov, zmeny ich počtov a rozširovania úložísk patrí medzi hlavné lákadlá cloudových služieb. Firmy, ktoré podliehajú sezónnosti v oblasti používania výpočtového výkonu – napríklad e-shopy, čeliace prudkému nárastu návštevníkov počas výpredajov či sviatkov – tak môžu vďaka cloudu rýchlo a jednoducho navýšiť potrebný výkon len na nevyhnutný čas.

4. Rýchlosť

Vytvorenie virtuálneho servera, úložiska či nasadenie aplikácie trvá napríklad v Microsoft Azure len niekoľko minút. V prípade fyzického nákupu hardvéru pritom treba počítať od objednania cez doručenie a následnú inštaláciu a konfiguráciu s horizontom niekoľkých týždňov.

Vďaka partnerstvu ALEF Distribution SK a Microsoft prinášame teraz B2B partnerom všetky spomenuté výhody v distribučnom modeli CSP. Ak máte záujem o konzultáciu prechodu do cloudu a chcete posunúť váš biznis na vyššiu úroveň, neváhajte nás kontaktovať.

FIRMY KYBERBEZPEČNOSŤ ČASTO ZANEDBÁVAJÚ A POTOM UŽ JE NESKORO

Ďalší článok