Skip to main content
Domovská stránka » Technológie, inovácie a podnikanie » ASIMISTER: METAVERSE POMÔŽE ĽUĎOM V MEDICÍNE A STROJÁRSTVE
 • Technológie, inovácie a podnikanie

  ASIMISTER: METAVERSE POMÔŽE ĽUĎOM V MEDICÍNE A STROJÁRSTVE

  FOTO: Asimister

  V metaverse budeme môcť robiť to, čo v reálnom svete, kupovať domy, autá, oblečenie. Ono sa to už deje, ale je to iba na začiatku. Odhadujem, že to potrvá veľmi veľa rokov, aby sa metaverse nedal rozoznať od reálneho sveta.

  MAXIM HREČÍN (ASIMISTER)

  Youtuber

  Vnímate nákup techniky pre svoj youtube kanál ako investíciu do svojho podnikania alebo ju kupujete hlavne pre radosť?

  Áno, beriem to ako investíciu. Vždy sa pozerám na to, či sa mi daný produkt vráti späť. To je v prípade, ak sa bavíme o niečom väčšom, ako je napríklad Playseat, čo je drahá vec. Je to železná konštrukcia, do ktorej sa montuje volant, pedále a radiaca páka. Samozrejme, je to risk, lebo nikdy neviem, či takéto videá budú baviť publikum. 

  Ale musím zaklopať, že sa mi nikdy nestalo, že by ľudí nebavili videá z volantu alebo z virtuálnej reality. Keďže je to menšia elektronika, neberiem to ako investíciu, keďže každý deň stráca na hodnote. Ale je to vyvážené, som vášnivý hráč, všetky tieto veci mi robia radosť .

  Máte vo svojom štúdiu nejakú technickú vychytávku, ktorá nenaplnila vaše predstavy?

  Poviem pravdu, ani nie, keďže vždy si pozerám videorecenzie na YouTube a vždy si preverím, či je produkt vhodný pre mňa. Samozrejme pri jednom sa mi to stalo, sú to konkrétne svetlá, ktoré mám za sebou. Stále sa vypínajú a furt sú rozladené. Ale je to aj moja chyba, keďže je to americký produkt a oni tam majú iný wi-fi signál ako my v Európe. Ale každému, kto sa má pýta, či sa oplatí kúpiť ich, hovorím nie.

  Ako nakladáte s technikou, ktorú už nepotrebujete? 

  Stále ju mám odloženú, lebo nikdy neviem, kedy sa zíde, alebo ju niekomu predám/darujem.

  Vnímate ako hráč počítačových hier v súčasnosti nejaké trendy v oblasti vývoja hier? 

  Práveže mám taký pocit, že sa to všetko spomalilo, pred pár rokmi všetci tlačili na Virtuálnu Realitu, ale s odstupom času je to dosť nevyužitá technológia, nie veľa nových hier, keďže oproti normálnym PC hrám sú ťažšie na vývoj a sú nákladnejšie na výrobu. Taktiež sa mimoriadne teraz sústreďuje na mobilný trh, keďže sa v hrách nachádzajú mikrotransakcie, takže firmy robia primárne hry na mobilné telefóny. Dúfam, že sa vďaka Metaversu zase rozbehne vývoj hier pre Virtuálnu Realitu.

  V budúcnosti budeme pravdepodobne tráviť viac času vo virtuálnej realite. Je to niečo, na čo sa tešíte, alebo z toho máte obavy?

  Určite to bude lákavé, hlavne pre mladých, už teraz sú hry ako GTA 5 RP alebo World Of Warcraft, kde sa vžijete do svojej vytvorenej postavy a žijete jej život vo virtuálnom svete. Myslím si, že v budúcnosti to bude ako vo filme Player Ready One, kde sa hralo iba s VR Headsetmi.

  Podľa mňa v metaverse budeme môcť robiť to, čo v reálnom svete, kupovať domy, autá, oblečenie. Ono sa to aj teraz deje, ale je to iba na začiatku. Odhadujem, že to potrvá veľmi veľa rokov, aby sa metaverse nedal rozoznať od reálneho sveta. Teším sa na hry, aké budú, lebo, povedzme si na rovinu, dnešné hry sú už podstate obohraté a neprinášajú nič nové, takže vkladám nádej, že sa to posunie na vyšší level.

  Metaverse (VR) nie sú iba zlé veci, podľa mňa to dosť pomôže ľuďom v medicíne, strojárstve, atď., aby sme sa nebavili, že VR sú iba hry. Neteším sa, respektíve sa bojím, že ľudia vo VR budú tráviť viac času ako v reálnom živote, už teraz sa to deje, keď každý z nás furt pozerá do mobilného telefónu.

  Next article