Skip to main content
Domovská stránka » Podnikanie » PETER ALTOF: BEZ INTERNETU SI SVOJU PRÁCU NEDOKÁŽEM PREDSTAVIŤ
 • Podnikanie

  PETER ALTOF: BEZ INTERNETU SI SVOJU PRÁCU NEDOKÁŽEM PREDSTAVIŤ

  Foto: Welinna

  Peter Altof alias @expl0ited má skutočne široké pole záujmov a vecí, ktorým sa venuje. Okrem videí na Youtube sa pustil aj do podnikania v gastronómii a momentálne pracuje aj na tvorbe vlastnej série komiksov.

  Prinášame vám pohľad na implementácie a rozvoj biznisu od ambiciózneho Petra Altofa, ktorý zbiera ďalšie skúsenosti v podnikaní a nezľakne sa ničoho ani nikoho.

  Preslávili ste sa nahrávaním a komentovaním hier na YouTube. Predpokladali ste taký úspech vášho YouTube kanálu?

  Nikdy som v to ani nedúfal. Chcel som len zdieľať úspechy v hrách. Trvalo približne 3 roky, kým si kanál všimlo viac ľudí a ja som mal zrazu publikum.

  Aplikácia whoo mala raketový štart. Môžete, prosím, pre neznalých túto aplikáciu krátko opísať?

  Whoo app je náš startup. Je to appka, ktorej cieľom je prepájať online svet s tým offlinovým, uľahčiť ľuďom spo­znávanie sa v reálnom čase a neskôr aj pomôcť im nájsť program na večer a zabaviť sa. Momentálne máme investora a snažíme sa dokončiť apliká­ciu podľa našich predstáv a pripraviť ju na americký trh.

  Ako motivujete ľudí, s ktorými sa podieľate a pracujete na vašich projektoch?

  Ľudí som skúšal motivovať rôznoro­ do. Od zamestnaneckých benefitov cez priateľské výkonnostné súťaže až po finančné prémie. Všetko fungova­lo dočasne. Najlepšie sa mi osvedčilo motivovať ľudí vlastným príkladom – ponoriť sa do práce spolu s nimi, ukázať im, ako mi na projekte veľmi záleží a ako si to predstavujem. Pou­kazujem na ich dôležitosť, že si vážim ich prácu a rád sa podelím o všetky víťazstvá, ktoré spolu dosiahneme. Úprimné ocenenie a pozornosť sú oveľa viac ako akákoľvek odmena.

  Aké vlastnosti by podľa vás mal mať dobrý líder?

  Správny líder by mal byť najmä self­ aware. Mal by si vedieť priznať chybu a prebrať zodpovednosť. Väčšina problémov sa dá vyriešiť správnou komunikáciou. Od seba vyžadujem schopnosť nadchnúť ľudí pre vec. Nič sa nerobí ľahšie ako projekt, kto­ rému verí celý tím a teší sa z neho. Úlohou lídra je odovzdať svoju víziu a nadšenie ďalej. Dobrý líder by mal teda vedieť povzbudiť, ale aj citlivo skritizovať.

  Podnikáte, alebo plánujete podnikať v nejakom ďalšom odvetví?

  Komiks! Máme vlastnú sériu komik­sov Posledný Follower, práve teraz vyšiel šiesty diel. Úžasný tím ľudí na čele so spisovateľom, ktorý vyhral niekoľko cien fantázie za sci­fi, spo­ločne so mnou buduje vesmír, v kto­rom okrem aktuálnych komiksov pripravujeme aj knihy a film. Ale to je ešte hudba budúcnosti. Okrem toho sa aktívne venujem hlavne budova­niu svojej vlastnej značky, snažím sa vzdelávať a posúvať vpred, aby som mal čo ľuďom odovzdávať, a po ve­čeroch sa zaujímam o crypto a nfts. Metaverse is coming.

  Next article