Domovská stránka » Zodpovedná firma » PODPORUJEME TÝCH, KTORÍ NA SEBE CHCÚ PRACOVAŤ
Sponsored

Firma KAMI PROFIT je na trhu viac ako 17 rokov. V ankete Najatraktívnejší zamestnávateľ sa v kategórii Stavebníctvo dostala medzi TOP 10 firiem a získala prvé miesto v súťaži Zdravá firma roka 2021.

Mgr. ALENA ČORBOVÁ

HR manager, KAMI PROFIT, s. r. o.

Na čo konkrétne sa firma KAMI PROFIT zameriava? 

Zameriava sa na komplexný manažment stavieb zahŕňajúci predovšetkým generálne dodávky stavieb, projektový manažment, development, projekčnú činnosť a činnosť stavbyvedúceho a stavebného dozoru hlavne v oblasti pozemných stavieb. Spoločnosť má za sebou viac ako 282 úspešne zrealizovaných projektov, pôsobí v piatich európskych krajinách a ma víziu expandovať do ďalších. 

Študenti, ktorí ešte nevedia, čomu presne by sa chceli venovať, môžu u nás rotovať po jednotlivých pozíciách ako junior prípravár stavieb, junior rozpočtár, junior projektový manažér, asistent stavbyvedúceho a pod. 

V minulosti ste realizovali rad úspešných projektov. Na akých pracujete teraz? 

Realizujeme výstavbu apartmánových domov v Chorvátsku, rekonštrukciu ZUŠ v Českej republike, 7-podlažný polyfunkčný objekt Septimo II v Bratislave, novostavbu bytového domu so škôlkou v Kysuckom Novom Meste, prístavbu a nadstavbu jedálne ZŠ Hargašová, administratívnu budovu a servisné centrum Fronius v Trnave, novostavbu bytových domov v Liptovskom Mikuláši, výstavbu pavilónu špičkových technológií ACCORD v areáli Univerzity Komenského a ukončujeme vlastné projekty – bytový dom Sabinovská v Prešove a bytový dom Barbora a Merťuky v Poprade.

Čo by mal spĺňať ideálny uchádzač o prácu vo vašej spoločnosti? 

Máme veľmi dobré skúsenosti s absolventmi vysokých škôl stavebného odboru. Sú veľmi adaptabilní, flexibilní, ochotní poskytnúť viac hodín práce a prinášajú množstvo nápadov. Ochotne prijímajú spätnú väzbu a bažia po vlastnom rozvoji. Základ si budujú už počas školy, a to najmä aktivitami mimo nej. Ide o účasť na rôznych projektoch vo firemnom prostredí. To zvyšuje hodnotu absolventa. Najzaujímavejší sú tí, ktorí počas praxe pracujú cielene a dlhodobo.

Ideálny uchádzač má mať zaujímavé CV a ovládať aspoň jeden svetový jazyk. Zúčastnil sa na zahraničných študijných či pracovných pobytoch, ale má pracovné skúsenosti aj zo Slovenska. Má mať aj chuť pracovať na sebe. Tiež by mal vedieť spolupracovať či riešiť konflikty. Pri niektorých pozíciách je veľmi dôležitá schopnosť inovovať a zlepšovať pracovné procesy. Od kandidátov očakávame osobnú dôveryhodnosť, čestnosť a bezúhonnosť. Zároveň by mali mať pracovné skúsenosti v technickom smere a stavebné vzdelanie.

Podporujete mladé talenty v obore stavebníctva. Aké výhody štartu kariéry vaša firma ponúka? 

Podporujeme zamestnancov v zvyšovaní kvalifikácie. Ponúkame kompenzáciu nákladov na autorizáciu – stavebný dozor, stavbyvedúci. Rotácia sa uplatňuje najmä u čerstvých absolventov, ktorým má pomôcť v lepšej kariérnej orientácii tým, že im dá praktickú skúsenosť v rôznych oblastiach, a firme dá možnosť odhaliť potenciál pracovníkov.

Na aké ďalšie benefity sa vaši budúci zamestnanci môžu tešiť?

Okrem štandardných benefitov ako Multisport karta, firemné akcie, vianočné a narodeninové darčeky, flexibilný pracovný čas, homeoffice podľa dohody a povahy práce, sme zaviedli aj nové – 3 dni sick day, dovolenka nad rámec zákona, zaujímavý poznávací výlet do zahraničia. Tento rok idú kolegovia do Vietnamu.

Z motivačných benefitov máme odmeny za pracovné výročia a mimoriadne odmeny za odporučenie uchádzača, za získanie zákazky, za propagovanie firmy na konferenciách, za PR článok, športové reprezentovanie, odmeny za zlepšovacie návrhy a pomoc kolegom.

Next article
Domovská stránka » Zodpovedná firma » PODPORUJEME TÝCH, KTORÍ NA SEBE CHCÚ PRACOVAŤ
Sponsored

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) prichádza po štyroch úspešných výzvach počas uplynulého roka s ďalšou výzvou pre podniky pod názvom Slovensko 2.0. Podnikatelia budú mať opäť jedinečnú možnosť získať finančnú pomoc na inovácie svojich produktov a služieb. 

Príležitosť požiadať o inovačnú poukážku majú už od 4. júla 2022. Tentokrát je pomoc zameraná na firmy, ktoré podnikajú v oblasti spracovania surovín a polotovarov, rozvoja odolných a zdravých lokálnych potravín a zvyšovania energetickej efektívnosti v podnikoch.

Tak ako pri predchádzajúcich výzvach, aj teraz finančnú podporu sprostredkúva národný projekt inovujme.sk. Podnikatelia majú pri tejto výzve spolufinancovanie len vo výške 15 % celkovej ceny inovácie. Hodnota inovačnej poukážky sa pohybuje v rozpätí 2- až 10-tisíc eur.

„Rozhodli sme sa reagovať na potreby slovenských podnikateľov. Pre zvyšovanie cien energií a potravín sme pristúpili k podpore slovenských inovatívnych produktov a služieb práve v týchto oblastiach,“ hovorí generálny riaditeľ SIEA Peter Blaškovitš.

Samotná výzva Slovensko 2.0 potrvá mesiac – do 4. augusta 2022 – a zapojiť sa do nej môžu všetky slovenské podniky, ktoré podnikajú minimálne jeden rok. Žiadatelia musia byť fyzické či právnické osoby, ktoré majú sídlo mimo Bratislavského kraja a v minulosti im nebola preplatená inovačná poukážka projektu inovujme.sk.

Inovačné poukážky Slovensko 2.0 môžu pomôcť napríklad pri zavádzaní nových technológií v potravinárskej výrobe, výskume a vývoji energetických systémov, posilnení potenciálu národných potravinových systémov a tiež pri poradenstve v oblasti duševného vlastníctva a transferu technológií, dodáva Peter Blaškovitš.

Podmienky žiadosti o inovačnú poukážku a oblasti finančnej podpory nájdu žiadatelia na webovej stránke. Bližšie informácie môžete získať telefonicky, emailom či osobne v piatich regionálnych konzultačných centrách.

Národný projekt Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky – inovujme.sk je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Slovenská inovačná a energetická agentúra je štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo hospodárstva SR. SIEA poskytuje špecializované činnosti v oblasti energetiky a inovácií, pôsobí ako sprostredkovateľský orgán a implementačná agentúra pre štrukturálne fondy EÚ a zároveň plní úlohy technologickej agentúry.

Next article