Domovská stránka » Zodpovedná firma » PETER ALTOF: ŽIADNA INVESTÍCIA NIE JE STÁVKA NA ISTOTU
Zodpovedná firma

PETER ALTOF: ŽIADNA INVESTÍCIA NIE JE STÁVKA NA ISTOTU

FOTO: Welin Nagyová

Slovenský influencer a youtuber Peter Altof, známy tiež ako Expl0ited sa podielal na tvorbe aplikácie, ktorá pomáha zoznámiť sa s ľuďmi v našom okolí. V rozhovore sa dozviete, čo je na nej unikátne a aký je jeho názor na kryptomeny, NFT a investovanie.

PETER „Expl0ited“ ALTOF

podnikateľ, influencer a youtuber

Ste jedným z tvorcov zoznamovacej aplikácie Whoo app. Čím sa líši od ostatných zoznamiek?

V prvom rade ide o social discovery, nie je to klasická zoznamka. Primárne prepája ľudí v online s offlinom, teda umožňuje v reálnom čase na reálnom mieste nájsť nových kamošov (nielen vzťah). Ja sám ju na to používam. Keď som v cudzom meste, otvorím Whoo a dám si poradiť príjemné reštaurácie alebo si dohodnem pivo s niekým, kto mi to tam aj poukazuje.

Druhý, ale rovnako podstatný rozdiel je, že žiadna konkurenčná appka nemá v tíme mňa. Ešte síce nevieme, či je to dobre alebo zle, ale ja sa z toho veľmi teším.

Whoo app vie dohľadať užívateľa v bezprostrednej blízkosti. Ako zaručíte bezpečnosť účastníkov?

FOTO: Welin Nagyová

Základ je, že neukazujeme presnú polohu, len rádius, v ktorom sa ľudia okolo nachádzajú. Podľa whoo app nevieš niekoho vystopovať ani sledovať. Vieš zistiť, že v tvojom okolí je 50 ľudí, ale nevieš, kto je kde. Môžete si však napísať a niečo podniknúť.

Ste veľký fanúšik kryptomien a NFT. Nepremýšľali ste o vytvorení vlastnej série NFT, napríklad v rámci dobročinnej akcie?

Premýšľal som, ale československý trh je primalý a ceny privysoké, tak zatiaľ len naberám zahraničné kontakty, networkujem, nasávam atmosféru a občas niečo zarobím.

Svet NFT a krypta je u nás stále v plienkach a ja si rád vezmem čas, aby som sa dostal do hĺbky pred tým, ako to bude úplne všade. Potom bude dobré tomu rozumieť a mať kontakty.

Myslíte si, že NFT je bublina, ktorá skoro opadne, alebo sme iba na začiatku niečoho, čo si ešte nevieme ani predstaviť?

Som presvedčený, že blockchain technológie, na ktorých fungujú cryptomeny aj NFTs, tu zostanú. Človek, ktorý to denne nesleduje, netuší, ako širokospektrálne využiteľná a férová táto technológia je a aké možnosti nám otvára. A adaptácia ide rýchlo.

FOTO: Welin Nagyová

98% NFT projektov, obrázky na internete ,,NFTS“ ako ich teraz poznáme, pravdepodobne stratí svoju hodnotu, ale vidíme len špičku ľadovca a otvára sa nám more možností, ktorými sme fascinovaní. Navyše, je to krásna komunitná a kultúrna záležitosť, ktorá podnecuje ľudí skúmať a objavovať, a z toho som nadšený.

Čo by ste poradili novým investorom, ktorí sú citliví na zmeny na trhu okolo kryptomien a NFT, aby neprišli o peniaze pod náporom emócií?

Nech sa pozrú na akcie Netflixu, ktorý padol o 30 % za noc, alebo nech si skontrolujú výšku inflácie. Žiadna investícia, ani konzervatívna, nie je stávka na istotu. Dôležité je investovať do vecí, v ktorých sa vyznáme, či sú to NFTs, krypto, nehnuteľnosti, obrazy, hodinky, veterány, zberateľské karty alebo starý alkohol.

Okrem dôkladného vzdelávania treba diverzifikovať portfólio, investovať len to, čo človeku nebude okamžite chýbať, a nebáť sa robiť chyby. Koho odradí prvý neúspech alebo zo strachu ani nezačne, vopred prehráva boj s infláciou.

Čo robíte pre to, aby ste zostali zodpovedný a mali zdravý vzťah k peniazom?

Prispievam na charitu a rôznym organizáciám, mám na diaľku adoptovaného chlapca a pozorujem, ako málo peňazí stačí iným ku šťastiu a čo im zmení život k lepšiemu. Je to pre mňa zrkadlo a zároveň kotva, ktorá ma núti uvedomovať si realitu a pomáha mi držať nohy na zemi.

Ďalší článok