Domovská stránka » Zodpovedná firma » DANIEL GoGo ŠTRAUCH: HĽADAJTE A SKÚŠAJTE NOVÉ VECI
Zodpovedná firma

DANIEL GoGo ŠTRAUCH: HĽADAJTE A SKÚŠAJTE NOVÉ VECI

FOTO: Archív DŠ

Daniel Štrauch, ktorý sa na YouTube preslávil ako Gogo, sa učil od otca fotografa, potom ho viac zaujala videoprodukcia. Začiatočníkom radí skúšať nové veci a nevzdávať sa.

DANIEL GoGo ŠTRAUCH

youtuber, vloger a režisér

Už ako chlapec mal blízko k vizuálnemu umeniu. Ako youtuber mal milión priaznivcov, z koníčka sa stala profesia.

Je niečo, na čo ste mali talent od detstva?

Od malička ma to ťahalo k fotografii a videotvorbe, keďže som to mal v krvi. Otec je totiž fotograf, učil ma narábať s technikou a upravovať fotky. Dal mi aj príležitosť prvej brigády – fotiť s ním svadby. Vtedy mi došlo, že by som sa rád vydal umeleckou cestou a prestúpil som z gymnázia na strednú umeleckú školu.

Popri nej som začal chodiť na dramatický krúžok, ktorý sa neskôr transformoval na masmediálnu tvorbu, kde nás naučili strihať video a obsluhovať kamerovú techniku. Tam som zistil, že ma to baví ešte omnoho viac ako fotografia.

Dopriala vám rodina čas a prostriedky venovať sa týmto talentom a rozvíjať ich?

Už som na to sčasti odpovedal, no musím dodať, že ma plne podporovali. Okrem toho, že mi otec požičiaval svoju výbavu, ktorú som využíval na začiatku tvorby na YouTube, dal mi možnosť zarobiť si na vlastnú.

Aj keď spočiatku nevedeli, čo to vlastne robím, keď som bol hodiny zavretý v detskej izbe a komentoval hranie hier, dozvedeli sa to od našich známych, ktorí im povedali, že ma ich deti sledujú. Keď videli, že to robím s vášňou a venujem tomu popri škole všetok voľný čas a začalo sa to transformovať na zárobkovú činnosť či možnú kariéru, podporili ma, no zároveň dúfali, že budem mať normálne dospievanie.

Nie každého odoberá milión ľudí v päťapolmiliónovej krajine pri dovŕšení osemnástich rokov.

FOTO: Archív DŠ

Čo by ste poradili ľuďom, ktorí ešte neobjavili svoj talent a nevedia, čomu by sa chceli v budúcnosti venovať?

Hľadajte sa, skúšajte nové veci a keď vám niečo spočiatku hneď úplne nejde, ale napĺňa vás to, makajte na sebe, výsledky sa dostavia. A raďte sa s blízkymi okolo vás, nech vám dajú „feedback“, to je nesmierne dôležité.

Na záver, hlavne stojte nohami pevne na zemi a neskáčte vyššie, ako dokážete, aby ste sa nedostali do nerovnováhy a nekľudu, z ktorého by sa ťažko znova hľadal balans.

Hobby ste vždy pretavili na svoju obživu. Predtým to bolo hranie videohier, dnes je to videoprodukcia. Kde sa vidíte v budúcnosti?

Verím, že budem robiť to, čo ma bude aktuálne baviť, nech už to je čokoľvek. No určite to bude súvisieť s hrami, technológiami, filmom alebo hudbou.

Dávate vo vašej produkčnej spoločnosti šancu i ľuďom začínajúcim v odbore alebo si vyberáte iba talentovaných ľudí, ktorí sú už ostrieľaní?

Vďaka veľkej saturovanosti vo svete videoprodukcie hlavne v posledných rokoch treba dať šancu nováčikom, ktorí si ešte nepýtajú za svoju robotu astronomické sumy, aby ste dokázali projekty finančne vykryť.

Konkurencie je veľa, no našťastie aj klientov, ktorí potrebujú videoobsah. Vyzval som ľudí, aby sa mi ozvali s krátkym CV na mail g[email protected] a došli zaujímavé ponuky, okrem iných, krátkych random mailov, ktoré ma, samozrejme, pobavili.

Next article
Domovská stránka » Zodpovedná firma » DANIEL GoGo ŠTRAUCH: HĽADAJTE A SKÚŠAJTE NOVÉ VECI
Sponsored

NAŠI ZAMESTNANCI SÚ TÝM NAJDÔLEŽITEJŠÍM, ČO VO FIRME MÁME

Firma DXC dodáva technologické riešenia zákazníkom po celom svete. Svojich zamestnancov si váži a verí im, preto im ponúka množstvo benefitov a motivuje ich k neustálemu vzdelávaniu a rozvoju.

MICHAL ŠEVČÍK

Riaditeľ DXC Technology Slovakia

Čomu konkrétne sa firma DXC venuje?

Na Slovensku sme významným partnerom projektov pre digitalizáciu štátnej správy. Dlhé roky spolupracujeme s Ministerstvom vnútra SR na riešeniach na vydávanie dokladov (čipové OP, biometrické pasy) a riešeniami pre Schengenský informačný systém, Interpol alebo Europol.

Ministerstvo financií, obrany, Štátna pokladnica, Volkswagen alebo Železničná spoločnosť, to všetko sú naši zákazníci doma. Ale nie je to len o biznise. Našou ambíciou je, a prax to ukazuje, že cesta k dobrej spolupráci a dobrým projektom je budovanie vzájomnej dôvery so zákazníkom, partnermi, zamestnancami.

O IT obory majú stále viac záujem mladí ľudia. Čo za tým podľa vás je?

Doba je rýchla. IT a technológie sú všade okolo nás. Dnes stratíte telefón a ste nieže bez ruky, skôr už akoby bez hlavy. Digitalizácia nám prenikla do života extrémne rýchlo, aj mladým aj starším ľuďom. Nepotrebujete všetko vedieť, vlastniť, všade byť osobne. Ale potrebujete vedieť, kde to nájdete, používať to a užívať si to, čo je atraktívne pre vás. A práve mladí ľudia to pochopili veľmi dobre. Nielen hry, sociálne siete, mobily a počítače sú súčasťou ich života, ale moc technológií hýbe ich životom.

Aké benefity čakajú na vašich zamestnancov a akých dobrovoľníckych programov sa môžu zúčastniť?

Z pohľadu klasických benefitov je to 500-eurový príspevok, ktorý možno čerpať na veľké množstvo tovarov a služieb, plne hradené stravné, platenú PN až do výšky 90 percent platu, príspevok na cestovanie do práce, životné poistenie hradené zamestnávateľom, 3 dni extra dovolenky, 3 dni voľna pri náhlej krátkej chorobe.

Plne podporujeme a aktívne vytvárame motivujúce prostredie pre vzdelávanie a rozvoj našich zamestnancov a to nielen využívaním korporátnych programov v DXC. V ankete Learning&Development Awards sme získali 1. miesto za najlepší softskill firemný vzdelávací/ rozvojový program roka 2021 na Slovensku.

Za atraktívne benefity považujeme plnohodnotný home office. Plne podporujeme wellbeing vo flexibilnom pracovnom čase, čo znamená, že ľuďom dôverujeme. Nedávno sme si vybudovali moderné kolaboračné priestory.

Podieľate sa na digitalizácii štátnej sféry. Čo všetko si pod tým môžeme predstaviť?

Od podieľania sa na vytváraní, či pripomienkovaní rôznych koncepcií a stratégií, zákonov, až po aktívnu účasť v pracovných skupinách a odborných IT združeniach. Dodávame riešenia a transformujeme procesy na odbúravanie byrokracie, aby občania a podnikatelia mohli veci vybaviť elektronicky, rýchlo a efektívne.

Chystá sa spustenie čipového OP v bezkontaktnej verzii, ktorá umožní údaje OP využívať aj cez mobily a zjednoduší používanie elektronických služieb pre ľudí.

S MIRRI spolupracujeme na projektoch, ktoré sú zamerané nielen na zdieľanie údajov medzi úradmi, aby občania nerobili medzi nimi poštárov, ale majú ambíciu všetky údaje sprístupniť aj občanom tak, aby ich mohli verifikovať, mať prehľad o ich použití, ale predovšetkým jednoduchým a dôveryhodným spôsobom zdieľať aj mimo štátnej správy.

So Sociálnou poisťovňou sa snažíme robiť také zmeny v procesoch a aplikáciách, ktoré umožnia nielen zvládnuť nápor množstva zmien, ktoré priniesla pandémia Covidu, ale zároveň prispievajú k odbúravaniu byrokracie a digitalzacii štátnej správy na Slovensku. Čerstvým príkladom je zavedenie elektronickej PN.AKÉHO ZAMESTNANCA HĽADÁME?

  • kreatívneho a inovatívneho
  • milovníka výziev s dizajnovým myslením
  • vývojárov a developerov
  • človeka so záujmom o UX a analýzu dát
  • člověka so záujmom o SAP Apps a SAP Basis

ČO UCHÁDZAČOM PONÚKAME?

  • prácu v tíme mladých profesionálov v medzinárodnej spoločnosti
  • tréningy a vzdelávanie od medzinárodných profesionálov
  • multikultúrne prostredie
  • možnosť využitia vzdelávacích platforiem
Next article