Domovská stránka » Zodpovedná budúcnosť » AKO AURES HOLDINGS PODPORUJE ELEKTROMOBILITU?  
ADVERTORIAL

Európsky parlament schválil dlho diskutovaný zákaz predaja automobilov so spaľovacím motorom. Tento zákaz, ktorý sa dotkne väčšiny výrobcov áut. Na prechod smerom k bezemisnej mobilite sa tak už dnes pripravuje množstvo firiem, vrátane skupiny AURES Holdings, ktorá je s 90-tisíc zobchodovanými vozidlami ročne najväčším predajcom ojazdených vozidiel v strednej Európe.

KAROLÍNA TOPOLOVÁ

generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva spol. AURES Holdings

Záujem o elektromobily v sektore ojazdených vozidiel stúpa

Aj keď by sa dalo povedať, že je v súčasnosti trh s ojazdenými elektromobilmi stále na začiatku, nie je možné ignorovať každoročný vzrastajúci záujem o alternatívne pohony. Očakáva sa, že v roku 2024 dôjde k citeľnému nárastu množstva elektroáut a alternatívne pohony budú neustále zvyšovať svoj trhový podiel.

Vzhľadom na tento trend plánuje skupina AURES Holdings tento segment sekundárneho trhu rozvíjať aj v nasledujúcich rokoch. Už dnes má vo svojej ponuke okolo 500 hybridných a batériových vozidiel, čo predstavuje zhruba 5 % z celkovej ponuky ojazdených automobilov a v ČR disponuje najširším vozovým parkom dobre zabehnutých elektromobilov a hybridov. V tomto roku sa skupina usiluje o to, aby elektromobily robili z celkového počtu predaných vozidiel 0,5 % a hybridy dokonca 6 %.

Stratégia pre elektromobilitu

Okrem toho, že v tomto roku plánuje ešte rozšíriť svoju ponuku ojazdených hybridov a elektromobilov, má v pláne investovať do nabíjacej infraštruktúry viac než 3 milióny českých korún. Súčasťou jej komplexnej stratégie, ktorú bude realizovať špecializovaný tím, je tiež do roku 2025 uspôsobiť všetky pobočky na predaj rôznych typov batériových vozidiel vrátane doplnkových produktov a služieb.

Diagnostika batérie

Už v súčasnosti má k dispozícii univerzálne diagnostické riešenie, ktoré umožňuje objektívne zhodnotiť stav zdravia batérie (SoH) pri vykupovaných batériových vozidlách a neustále školí zamestnancov tak, aby zákazníkom poskytli relevantné informácie.

Elektrické vozidlá na prenájom

Skupina AURES Holdings pociťuje rastúci záujem o elektromobily a hybridy aj v oblasti krátkodobých a strednodobých prenájmov, na ktoré sa špecializuje spoločnosť Mototechna Drive, ktorá je súčasťou skupiny. Na tento záujem reagovala rozšírením portfólia elektrických vozidiel. Tie dnes tvoria okolo 20 % celkovej ponuky a najväčší dopyt je stabilne po vozidlách značky Tesla.

Znižovanie uhlíkovej stopy a zavádzanie fotovoltiky

Zvyšujúci sa podiel elektrických vozidiel vo flotile skupiny AURES Holdings ide ruka v ruke so stanoveným cieľom znížiť emisie výfukových plynov pri predaných vozidlách do roku 2025 o 40 % v porovnaní s rokom 2018. A vyhliadky na splnenie tohto cieľa sú viac než nádejné, už teraz totiž skupina AURES Holdings dosiahla zníženie emisií o 21 %.

Vo firemnej flotile 1 400 áut dnes jazdí 192 vozidiel, ktoré sú buď plne elektrické, alebo hybridné. Cieľ znižovania uhlíkovej stopy je neoddeliteľne spojený aj s plánom rozvoja fotovoltiky.


O skupine AURES Holdings

  • Je prevádzkovateľom sietí AAA Auto, Mototechna, Auto Diskont a Driverama s celkovo takmer 60-timi pobočkami.
  • V minulom roku zobchodovala takmer 90 000 automobilov a jej obrat presiahol miliardu Eur.
  • V oblasti elektromobility má dlhú tradíciu a bohaté skúsenosti – prvú dobíjaciu stanicu sprevádzkovala už v roku 2012.
  • V rámci skupinovej stratégie si dala za cieľ mať do roku 2025 aspoň 40 % firemných vozidiel hybridných alebo plne elektrických.
Ďalší článok