Domovská stránka » Zodpovedná budúcnosť » AKÉ SÚ DOPADY ĽUDSKÉHO ROZHODOVANIA NA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE?
Zodpovedná budúcnosť

AKÉ SÚ DOPADY ĽUDSKÉHO ROZHODOVANIA NA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE?

V spolupráci s Nadácia Ekopolis
V spolupráci s Nadácia Ekopolis

Človek sám seba často nazýva „tvorom rozumným“. Dnes však máme všetky informácie a údaje, aby sme si uvedomili, že vzťah k planéte, ktorú obývame, nie je v poriadku. Zmena myslenia u ľudí musí začať od detí a mládeže. 

Nadácia Ekopolis preto prináša programy, ktoré pomáhajú žiakom a študentom na školách pochopiť súvislosti a dopady ľudského rozhodovania na budúcnosť nás všetkých. Mladým ľuďom poskytujeme informácie o problémoch životného prostredia a inšpirujeme ich ku zmenám priamo tam, kde žijú. Cez získavanie vedomostí, interaktívne vzdelávacie workshopy, ale aj podporu praktických aktivít, ktoré mladí ľudia sami robia vo svojej škole alebo vo svojej komunite, im pomáhame prejsť cez hranicu od postoja „kašlem na to“ k prístupu „záleží mi“. 

Mladí ľudia začínajú lepšie chápať, že ničením prírody ničíme životné podmienky sami sebe. Dávame možnosť uvedomiť si, že auto nemusí byť prvou voľbou, keď niekam cestujeme, že pri nákupoch máme rozmýšľať, či všetky tie veci naozaj potrebujeme. A ak ich už potrebujeme, je tu možnosť uprednostniť lokálne výrobky a vybrať si produkt, ktorý je trvanlivý a nevytvára zbytočný odpad. 

Počas nášho dlhodobého pôsobenia sme na Slovensku podporili stovky konkrétnych aktivít mladých ľudípre životné prostredie. 

Naše aktivity tak dávajú žiakom a študentom možnosť byť zodpovednejšími obyvateľmi našej krásnej krajiny. Pridajte sa k Nadácii Ekopolis a podporte nás v našom úsilí! 

Informácie a kontakt www.ekopolis.sk

Ďalší článok