Skip to main content
Domovská stránka » Ženy v biznise » MOMA: NECH DOSIAHNETE ČOKOĽVEK, STÁLE SA DÁ NIEKAM POSÚVAŤ
 • Ženy v biznise

  MOMA: NECH DOSIAHNETE ČOKOĽVEK, STÁLE SA DÁ NIEKAM POSÚVAŤ

  FOTO: archív MH

  V akejkoľvek oblasti ľudskej činnosti si muži aj ženy zaslúžia rovnaký prístup. Martina „Moma“ Horňáková si uvedomuje, že v dnešnom svete je to stále aktuálny problém a dúfa, že práve ženy úspešné v biznise to zmenia.

  MARTINA ,,MOMA“ HORŇÁKOVÁ

  youtuberka a influencerka

  Od skorého veku dlhodobo tvoríte obsah a pracujete. Nemali ste niekedy chuť to vzdať?

  Asi by som nepoužila slovo vzdať sa, ale pred dvoma rokmi som mala obdobie, keď som bola dosť psychicky vyčerpaná a prehodnocovala som, či mi to za to stojí. Nedávno som o tom hovorila aj vo vlogu, našťastie mi dlhšia pauza pomohla nájsť ten správny balans.

  Čo vás priviedlo k vytvoreniu vlastnej značky mejkapu?

  Odkedy som v roku 2012 začala blogovať, primárne som sa venovala beauty sfére. Bol to prirodzený prechod, ktorý sa začínal tým, že som bola spotrebiteľ, neskôr som kozmetiku recenzovala, a keďže práve táto tematika tvorila gro mojej tvorby, povedala som si, že je načase vytvoriť niečo vlastné.

  Máte v podnikaní nejaký vzor?

  Mám viacero ženských vzorov v oblasti podnikania. Medzi československé patrí určite módna návrhárka Vanda Janda, majiteľka beauty salónov Karolína Volková a majiteľka kliník a skincare značiek kozmetiky Natália Selveková. Všetko sú to ženy úspešné v biznise, ktorému dávajú zo seba všetko, a veľmi ma baví sledovať ich inšpiratívnu cestu.

  V zahraničí je taktiež mnoho žien, ktoré mi idú príkladom, či už v beauty sfére, alebo mimo nej. Zakladateľky značiek Glossier, Anastasia Beverly Hills alebo najúspešnejšieho pilates klubu Forma Pilates LA Liana Levi. Všetko sú to ženy, ktoré vybudovali naozaj veľké, celosvetovo úspešné značky.

  Stretli ste sa už s dvojakým metrom, keď k mužom, ktorí dosiahli to, čo vy, pristupovali s väčším rešpektom?

  Musím povedať, že vyslovene iný prístup som nezažila, ale minimálne iný spôsob komunikácie áno. Našťastie som povaha, ktorá by to rýchlo upratala komukoľvek, kto by to skúsil, pretože nech už ide o akúkoľvek oblasť, muži aj ženy si zaslúžia rovnaký prístup. Avšak viem, že v dnešnom svete je to stále aktuálny problém a dúfam, že práve ženy úspešné v rôznych biznisových sférach to zmenia.

  Máte nesplnené méty, ktoré by ste ešte chceli dosiahnuť?

  Áno, mám, a je ich veľa. Som toho názoru, že nech ktokoľvek dosiahne čokoľvek, stále sa dá niekam posúvať. Či už kariérne, fyzicky alebo psychicky. A ak som aj mala pocit, že som sa pri nejakom projekte nemala kam posunúť, zmenila som perspektívu alebo som sa posunula na niečo nové.

  Next article