Domovská stránka » Technológie, inovácie a podnikanie » ZAMESTNANCOM V NAŠEJ FIRME PONÚKAME VYSOKÝ NADŠTANDARD
ADVERTORIAL

Uchádzači o prácu v spoločnosti Takeda nájdu zmysluplnú kariéru, nadštandardné ohodnotenie, inovatívne projekty, neustály profesionálny rast a flexibilné špičkové pracovné prostredie vrátane hybridnej práce.

MAROŠ ČUCHTA

riaditeľ Inovačného centra spoločnosti Takeda

V čom spočíva činnosť Inovačného centra Takeda (ICC)?

Jeho kľúčovou úlohou je úspešné zvládnutie digitálnej transformácie spoločnosti a našou ambícou je poskytovať najlepšie dátové, digitálne a technologické riešenia v odbore. Tie sa začínajú práve v Bratislave. ICC tak ponúka príležitosť pre najlepšie a najšikovnejšie technické talenty vrátane študentov z miestnych univerzít.

Máme záujem o uchádzačov, ktorí zapadnú do kolektívu, chcú na sebe pracovať, zlepšovať sa a sú spoľahliví.

Aké talenty momentálne hľadáte?

V plnom prúde je výberový proces na pozície z oblasti IT, či už ide o vývojárov, dátových analytikov, inžinierov a vedcov, dizajnérov a architektov. Otvárame 30 nových juniorských pozícií, napríklad pre čerstvých absolventov, ktorým poskytneme hneď po prijatí komplexné zaškolenie a kontinuálny tréning. Sme dosť veľkí na to, aby sme ponúkli príležitosť odborníkom z rôznych technologických odborov.

Aké vlastnosti a zručnosti by mal mať uchádzač o niektorú zo spomenutých 30 pozícií?

Hľadáme najmä kandidátov, ktorí sa chcú rozvíjať v Salesforce, analytikov pre oblasť ERP, dátových inžinierov, low code špecialistov a ďalšie roly. Máme záujem o uchádzačov, ktorí zapadnú do kolektívu, chcú na sebe pracovať, zlepšovať sa a sú spoľahliví. Ale to platí zrejme v každej firme. My sa im snažíme ponukou kvalitného vzdelávania a kurzov na tejto ceste pomôcť. Vo vymenovaných oblastiach, ale aj v ďalších, intenzívne spolupracujeme priamo so spoločnosťami, ktoré tieto softvérové platformy vlastnia, takže máme prístup k najlepším a najnovším poznatkom priamo zo zdroja.

Na akých projektoch sa budú podieľať noví zamestnanci a ako prispievate k zlepšovaniu služieb pre pacientov a lekárov?

Takeda má 240-ročnú tradíciu a pacient bol a vždy bude na prvom mieste. Hoci sme Inovačné centrum otvorili len nedávno, už teraz naše tímy expertov pracujú na viacerých zaujímavých projektoch. Spomeniem projekty zamerané na skracovanie času potrebného na diagnostiku či na dodanie liekov alebo dátovú analýzu, ktorá pomáha predchádzať pandémiám. Veľmi dôležité sú aj riešenia s využitím strojového učenia a umelej inteligencie.

Firmy lákajú nových ľudí na benefity. Aké ponúkate zamestnancom vy? 

Dovolím si tvrdiť, že ponúkame vysoký nadštandard, aby sa naši zamestnanci mohli plne sústrediť na vývoj špičkových riešení pre pacientov. Zjednodušene, u nás nájdu zmysluplnú kariéru, nadštandardné ohodnotenie, inovatívne projekty, neustály profesionálny rast a flexibilné špičkové pracovné prostredie vrátane hybridnej práce.

Z množstva benefitov spomeniem nadštandardnú zdravotnú starostlivosť, dôchodkový plán, životné poistenie, ročný bonus, množstvo športových aktivít hradených zamestnávateľom, ale aj pravidelné masáže, parkovacie miesto v garáži, nápoje, ovocie a raňajky priamo v kancelárii. Na ponuku benefitov máme len pozitívne reakcie.

Ďalší článok
Domovská stránka » Technológie, inovácie a podnikanie » ZAMESTNANCOM V NAŠEJ FIRME PONÚKAME VYSOKÝ NADŠTANDARD
ADVERTORIAL

Téma grantov a dotácií je v súčasnosti často skloňovaná. Dôvodom je fakt, že Slovensko získa v najbližšom období obrovský balík peňazí z fondov EÚ a Plánu obnovy. Značná časť z nich bude určená aj pre súkromný sektor. So zakladateľom portálu Grantexpert.sk, Tamásom Szőkem, sme sa porozprávali o novinkách, možnostiach podpory pre podnikateľov, ale aj o tom, ako môžu firmy získať dotácie.

Aké zmeny prinesie nové programové obdobie?

Najbližšie roky budú z hľadiska dotácií odlišné tým, že popri balíku peňazí z fondov EÚ je tu aj nový zdroj grantov – Plán obnovy. V rámci eurofondov je kľúčovou zmenou zjednotenie viacerých operačných programov do jedného. Ten sa po novom bude volať Program Slovensko. Vďaka nedočerpaným miliardám zo „starých eurofondov“ a novým zdrojom dotácií má Slovensko k dispozícii mimoriadne množstvo peňazí.

Aké dotácie budú môcť firmy získať z eurofondov a Plánu obnovy?

Dominantné budú predovšetkým granty na zelené projekty, energetiku a inovácie, technologické aj digitálne. Ak by sme mali vybrať niektoré zo zelených tém, veľký objem peňazí bude určený napríklad na podporu obnoviteľných zdrojov energie či zlepšenie energetickej efektívnosti priemyselných budov a výrobných hál.

Výzvy v oblasti informatizácie a digitalizácie sa budú týkať napríklad zavádzania inovatívnych technológií v priemysle a službách. Zaujímavou možnosťou pre firmy budú aj dotácie na vzdelávanie zamestnancov a manažérov. Z Plánu obnovy by mali byť podporené inovácie, výskumno-vývojové projekty, ale napríklad aj priemyselné technológie. Tém však bude podstatne viac. Ak by mali potenciálni žiadatelia záujem zistiť, čo všetko budú môcť financovať z grantov, radi si dohodneme individuálnu konzultáciu.

Ako môže podnikateľ nájsť vhodnú grantovú výzvu alebo inú formu podpory?

Grantové výzvy sú v súčasnosti zverejňované na desiatkach webových stránok ministerstiev, samospráv, fondov či nadácií. Nie je jednoduché sa v množstve informácií zorientovať. Portál Grantexpert.sk preto zhromažďuje všetky výzvy na jedno miesto do prehľadnej databázy grantov. O jednotlivých výzvach následne informujeme záujemcov bezplatne prostredníctvom e-mailových notifikácií. 

Aký je prvý krok k získaniu grantu?

Na začiatku je dôležité mať čerstvé informácie a dobre premyslený projektový zámer. Zjednodušene povedané – mali by ste mať dobrú predstavu, na čo chcete získať peniaze a čo chcete projektom dosiahnuť. Ďalej je dôležité identifikovať vhodný program, ideálne však konkrétnu grantovú výzvu a následne vypracovať projektovú žiadosť.

Ako na samotnú žiadosť?

Ak si nie ste istý, či máte nájdený vhodný grant alebo potrebujete kompletne spracovať projektovú žiadosť, na Grantexpert.sk vám radi pomôžeme. Okrem kompletného spracovania žiadosti vám zabezpečíme riadenie a implementáciu vášho projektu, čím ušetríte čas a peniaze, ktoré môžete investovať do rozvoja firmy. Zároveň tým zvyšujete šance na úspech projektu, keďže zodpovednosť prenechávate na grantových expertov s dlhoročnými skúsenosťami.

Tomás Szőke

zakladateľ portálu Grantexpert.sk

Svoje bohaté skúsenosti zbieral zo strany poskytovateľov aj žiadateľov o granty a dotácie. V roku 2016 vznikol portál GrantExpert, ktorý spojil rokmi overené „kamenné“ postupy grantového poradenstva s modernými technológiami. Jeho víziou je vytvoriť platformu s transparentnými a férovými pravidlami pre všetkých.

Ďalší článok