Domovská stránka » Technológie, inovácie a podnikanie » MAJK SPIRIT: DARÍ SA MU V HUDBE I V PODNIKANÍ
Technológie, inovácie a podnikanie

MAJK SPIRIT: DARÍ SA MU V HUDBE I V PODNIKANÍ

Foto: Archiv M. S.

Najskôr sa presadil ako raper, po čase sa objavil v zaujímavých sférach biznisu. Ponúka vlastnú značku kávy, funguje vo firme, ktorá ponúka produkty s obsahom CBD, budúcnosť podľa neho patrí aj kryptomenám.

MAJK SPIRIT

SLOVENSKÝ RAPER A PODNIKATEĽ

Založili ste úspešný e-shop s kávou Spirit Coffee. Čo vás počas podnikania v tomto odvetví najviac prekvapilo? 

Najviac asi to, akí boli ľudia prekvapení, že som prišiel s naozaj kvalitným produktom aj v tomto odvetví. Dokonca aj ľudia, ktorí neuznávajú Majka Spirita, uznali, že Spirit Coffee je výborná káva. Prekvapilo ma ich prekvapenie. Myslel som, že vedia, že by som nikdy nepredával len pekne zabalený „bullshit“ – či už ide o hudbu, CBD, NFT, alebo kávu.

Chcem aby moje podnikanie pomáhalo tam kde treba.

Ako pandémia ovplyvnila vaše podnikanie?

Inšpirovala ma na diverzifikáciu môjho podnikania. Pandémia síce výrazne zredukovala môj hlavný príjem z koncertov, ale, na druhej strane, počas posledných dvoch rokov som naštartoval viaceré úspešné nehudobné projekty.

Veľmi sa zaujímate o kryptomeny. Akú budúcnosť má investovanie do nich? Netuším. Som však veľký fanúšik DeFi, takže verím, že to bude rásť a čoskoro to nahradí náš zastaraný a skorumpovaný finančný systém.

Čo vás inšpirovalo k vytvoreniu NFT albumu? 

NFT je najväčší technologický trend tejto generácie a vidím v ňom obrovský potenciál. Po úspešnej prvej kolekcii môjho NFT, s ktorým sa nám spolu s Wexo podarilo vyzbierať už viac ako 60 tisíc eur na charitu pre telesne postihnutých pacientov, som prišiel ako prvý aj s hudobným NFT albumom a som rád, že je to symbolicky práve môj debutový, už legendárny album Nový Človek.

Kedy a čo vás presvedčilo investovať do CBD?

Vie sa o mne, že som dlhoročným fanúšikom zázračnej zelenej rastlinky, preto už v roku 2019 som mal veľa ponúk na spoluprácu, čakal som však na tú správnu.

Keď za mnou začiatkom pandémie prišli chalani z CBDium a ponúkli mi miesto vo firme, ktorá vyrába top kvalitné CBD, vedel som, že to je ono.

Čaká vás zápas s Michaelom Kmeťom „Separom“. Pripravujete sa na túto udalosť aj zo psychickej stránky?

Jasné, každý večer pozerám Rockyho 4. Samozrejme, že si trénujem aj mindset, takisto ako trénujem kondičku, silu a techniku. Box je z veľkej časti o nastavení mysle, to mi potvrdil zatiaľ každý dobrý tréner.

Ďalší článok