Domovská stránka » Sprievodca biznisom » VÁŠ BIZNIS MÔŽE RÁSŤ, AK JE NA DOBRÝCH ZÁKLADOCH
ADVERTORIAL

Websupport je líder v poskytovaní doménových a hostingových služieb. Komplexné technológie zjednodušuje a robí ich dostupnejšie. Tak sú k dispozícii každému, kto sa chce realizovať v online priestore a využiť jeho potenciál.

FERO VOLÁR

Pôsobí ako Head of Server Products vo Websupporte pre CEE región, kde vedie B2B team. Okrem IT má presah do produktu, marketingu a predaja.

Mať svoj web alebo e-shop nikdy nebolo jednoduchšie. Tam to však nekončí.

Čo ak môj projekt presiahol možnosti bežného hostingu?

Toto sa deje veľmi často. Vo Websupporte sme vybudovali Managed services, čo je portfólio dedikovaných a cloud produktov a služieb, z ktorého vám vieme nadizajnovať riešenie na mieru pre vaše potreby. S našou už legendárnou podporou môžete počítať aj ďalej. Nemusíte nič vedieť o cloude, sieťach, zálohovaní, databázových clustroch, kontajneroch, vysokej dostupnosti.

Náš tím sa s vami porozpráva ľudskou rečou o aktuálnej situácii, urobí analýzu, navrhne optimálne riešenie a jeho prevádzku. Takýto prístup oslovuje samozrejme aj nových klientov – tých je dokonca viac ako tých, čo na našej infraštruktúre bežného hostingu vyrástli.

Zvýši sa komplikovanosť môjho IT?

Možno na niekoho komplexnejšie riešenie pôsobí viac komplikovane, ale my túto prácu milujeme a robíme ju pre vás. Vy sa ďalej venujete napríklad vývoju vášho webu, e-shopu či aplikácie. Všetko ostatné je na nás – vaše riešenie bude pod neustálym dohľadom seniorných administrátorov, proaktívne vám budeme systém aktualizovať a riešiť jeho bezproblémovú prevádzku. Infraštruktúra už pre vás nebude téma – ani neviete, že ju máte. Vaše prostriedky tak môžete investovať inde, napríklad do akcelerácie vášho biznisu.

Pre koho sú Managed services?

Dostať sa dnes v cloude k serveru je otázka pár klikov. Môžete ho mať od Websupportu, alebo iného poskytovateľa. Máte na výber z obrovského množstva možností. Ak by som mal použiť analógiu, tak stavebný materiál si zvládnete nakúpiť kdekoľvek. Ale vybrať naozaj kvalitný a postaviť z neho dom pre vašu rodinu nedáte komukoľvek.

Infraštruktúre a cloudu sa venujeme viac ako dvadsať rokov. Prevádzkujeme stovky tisíc služieb v rôznych krajinách EÚ. Bežia z nich finančné spoločnosti, parkovacie služby, mediálne portály, helpdesk portály, zdravotnícke zariadenia, e-shopy. Našej infraštruktúre a manažmentu dôverujú klienti z každého odvetvia, ktoré vám napadne. S láskou sa postaráme o váš server a prijímame každú výzvu.

Je teda dobré IT príležitosť?

Jednoznačne áno – Websupport Managed services sú skvelou príležitosťou, ako sa môže k top IT expertom dostať každý. Tí na trhu práce chýbajú, dlho budú a práve outsourcing je riešením týchto potrieb. Mať dobré, spoľahlivé a škálovateľné IT riešenie s nonstop podporou vám umožní zamerať sa na váš biznis. Tam už je to na vás.

Ďalší článok
Domovská stránka » Sprievodca biznisom » VÁŠ BIZNIS MÔŽE RÁSŤ, AK JE NA DOBRÝCH ZÁKLADOCH
Sprievodca biznisom

Mnoho ľudí má v začiatkoch podnikania problém s financovaním svojich zámerov. Pri budovaní firmy je často najlepšie využiť lízing. O prospešnosti a úskaliach takéhoto riešenia hovorí Richard Hollý, generálny tajomník Asociácie leasingových spoločností SR.

JUDr. RICHARD HOLLÝ

generálny tajomník Asociácie leasingových spoločností Slovenskej republiky

Každý začínajúci podnikateľ potrebuje na rozbeh podnikania kapitál. Ako má postupovať?

Ak kapitál nemá, najlepšie je obrátiť sa na renomované finančné spoločnosti, ktoré sú regulované a združené v asociácii. Teda prvá kľúčová vec pre začínajúceho podnikateľa je správne si vybrať financujúceho partnera.

Začínajúci podnikateľ nemá podnikateľskú minulosť. To môže byť problém, lebo nevie preukázať svoju bonitu plnením záväzkov v minulosti.

To je pravda, ale v prípade lízingového financovania, na rozdiel od štandardného bankového, je dôležité nielen to, kto žiada o financovanie, ale hlavne to, čo je jeho predmetom. Predmet lízingu slúži ako zábezpeka splácania po celý čas jeho trvania. Práve preto lízingová spoločnosť môže financovať i začínajúceho podnikateľa, ktorý nemôže údajmi z minulosti preukázať spôsobilosť splácať záväzky.

Začnite tým, že urobíte to, čo je potrebné, potom to, čo je možné, a zrazu urobíte aj nemožné.

František z Assisi

Aké sú ďalšie výhody lízingového financovania?

Ďalšou výhodou je komplexnosť služieb, ktoré lízingová spoločnosť poskytuje. Preto je súčasťou ponuky možnosť poistiť predmet financovania a súvisiace služby. Tieto výhody potvrdzujú i štatistiky – podiel lízingového financovania na všetkých podnikateľských investíciách je takmer 40 percent.

Lízingové spoločnosti ponúkajú viacero produktov. Správny výber produktu financovania je dôležitý. Ak podnikateľ chce byť vlastníkom financovaného predmetu, môže si vybrať finančný lízing alebo úver. Ak však preferuje mobilitu a komfort, je pre neho vhodný operatívny lízing. V prípade operatívneho lízingu nespláca celú cenu financovaného predmetu, spravila vozidla, spláca len nižšiu časť ceny po odpočítaní tzv. zostatkovej hodnoty vozidla.

Aká je cesta k najlepšej ponuke lízingu?

Odporúčam zvážiť tzv. značkové financovanie, ktoré ponúka konkrétny výrobca alebo predajca konkrétnej značky v spolupráci s lízingovou spoločnosťou. Ďalej odporúčam využiť doplnkové služby, najmä poistenie, ktoré vie lízingová spoločnosť ponúknuť výhodnejšie. V každom prípade sa financovanie pri ponuke len začína a nie vždy je najlacnejšia ponuka tá najlepšia.

Podľa mňa je najlepšia ponuka tá, ktorá je pre podnikateľa istotou, že v priebehu financovania a pri jeho skončení bude spokojný so všetkými službami.

Čo by ste ešte poradili začínajúcim podnikateľom?

Jedným z častých zlyhaní podnikateľských projektov je nesprávny výber financujúceho partnera. Prvá rada teda je správne si vybrať tohto partnera. Druhá rada je otvorene a dopredu komunikovať s financujúcim partnerom o prípadných problémoch počas financovania. Seriózny partner nemá záujem ukončiť kontrakt, vždy existuje možnosť a záujem nájsť riešenie. Dôležité je nebáť sa o problémoch hovoriť a to riešenie hľadať.

Ďalší článok