Domovská stránka » Sprievodca biznisom » VÁŠ BIZNIS MÔŽE RÁSŤ, AK JE NA DOBRÝCH ZÁKLADOCH
ADVERTORIAL

Websupport je líder v poskytovaní doménových a hostingových služieb. Komplexné technológie zjednodušuje a robí ich dostupnejšie. Tak sú k dispozícii každému, kto sa chce realizovať v online priestore a využiť jeho potenciál.

FERO VOLÁR

Pôsobí ako Head of Server Products vo Websupporte pre CEE región, kde vedie B2B team. Okrem IT má presah do produktu, marketingu a predaja.

Mať svoj web alebo e-shop nikdy nebolo jednoduchšie. Tam to však nekončí.

Čo ak môj projekt presiahol možnosti bežného hostingu?

Toto sa deje veľmi často. Vo Websupporte sme vybudovali Managed services, čo je portfólio dedikovaných a cloud produktov a služieb, z ktorého vám vieme nadizajnovať riešenie na mieru pre vaše potreby. S našou už legendárnou podporou môžete počítať aj ďalej. Nemusíte nič vedieť o cloude, sieťach, zálohovaní, databázových clustroch, kontajneroch, vysokej dostupnosti.

Náš tím sa s vami porozpráva ľudskou rečou o aktuálnej situácii, urobí analýzu, navrhne optimálne riešenie a jeho prevádzku. Takýto prístup oslovuje samozrejme aj nových klientov – tých je dokonca viac ako tých, čo na našej infraštruktúre bežného hostingu vyrástli.

Zvýši sa komplikovanosť môjho IT?

Možno na niekoho komplexnejšie riešenie pôsobí viac komplikovane, ale my túto prácu milujeme a robíme ju pre vás. Vy sa ďalej venujete napríklad vývoju vášho webu, e-shopu či aplikácie. Všetko ostatné je na nás – vaše riešenie bude pod neustálym dohľadom seniorných administrátorov, proaktívne vám budeme systém aktualizovať a riešiť jeho bezproblémovú prevádzku. Infraštruktúra už pre vás nebude téma – ani neviete, že ju máte. Vaše prostriedky tak môžete investovať inde, napríklad do akcelerácie vášho biznisu.

Pre koho sú Managed services?

Dostať sa dnes v cloude k serveru je otázka pár klikov. Môžete ho mať od Websupportu, alebo iného poskytovateľa. Máte na výber z obrovského množstva možností. Ak by som mal použiť analógiu, tak stavebný materiál si zvládnete nakúpiť kdekoľvek. Ale vybrať naozaj kvalitný a postaviť z neho dom pre vašu rodinu nedáte komukoľvek.

Infraštruktúre a cloudu sa venujeme viac ako dvadsať rokov. Prevádzkujeme stovky tisíc služieb v rôznych krajinách EÚ. Bežia z nich finančné spoločnosti, parkovacie služby, mediálne portály, helpdesk portály, zdravotnícke zariadenia, e-shopy. Našej infraštruktúre a manažmentu dôverujú klienti z každého odvetvia, ktoré vám napadne. S láskou sa postaráme o váš server a prijímame každú výzvu.

Je teda dobré IT príležitosť?

Jednoznačne áno – Websupport Managed services sú skvelou príležitosťou, ako sa môže k top IT expertom dostať každý. Tí na trhu práce chýbajú, dlho budú a práve outsourcing je riešením týchto potrieb. Mať dobré, spoľahlivé a škálovateľné IT riešenie s nonstop podporou vám umožní zamerať sa na váš biznis. Tam už je to na vás.

Ďalší článok
Domovská stránka » Sprievodca biznisom » VÁŠ BIZNIS MÔŽE RÁSŤ, AK JE NA DOBRÝCH ZÁKLADOCH
Sprievodca biznisom

Prostredníctvom online programov, podcastu, edukačných kartičiek aj sociálnych sietí pomáha ženám naprávať menštruačné cykly a žiť v súlade so svojím telom. Verí, že každá žena v sebe skrýva jedinečný potenciál. Preto sa Katarína Miroš Baniari rozhodla vzdelávať a tvoriť silné ženy, ktoré svet potrebuje.

Mgr. KATARÍNA MIROŠ BANIARI

Antropologička, poradkyňa, autorka online programov zameraných na úpravu menštruačného cyklu

Kedy vznikla myšlienka podnikať v oblasti zdravia? Prečo práve táto oblasť?

Podnikať som začala ešte popri štúdiu na vysokej škole. Za tým, že som sa rozhodla podnikať, je určite viacero faktorov. Čo ma však priviedlo k tejto oblasti, bol osobný záujem o prevenciu a podporu zdravia, a tým aj zameranie môjho štúdia a praxe. Že som sa nakoniec ocitla v ešte špecifickejšej oblasti, a to v oblasti zdravia žien a ich menštruačných cyklov, asi nikto z mojich kolegov ani blízkych nečakal. Ani ja nie.

Podnetom bolo štúdium antropológie a taktiež výber mojej doktorandskej práce, ktorá sa mala zameriavať i na stratu menštruačných cyklov u športovkýň. Pár dní predtým, než som mala predstúpiť pred komisiu, som sa rozhodla, že väčší dopad a skutočný úžitok to bude tam, kde je o to úprimný záujem. A to bolo za dverami univerzity, preto som v tomto štúdiu nakoniec nepokračovala a začala brať svoje podnikanie vážne.

Môžete sa chybám vyhýbať, lenže bez nich sa naozaj veľa nenaučíte.

Aké boli začiatky v podnikaní?

Na svoje začiatky v podnikaní budem vždy dobre spomínať. Bola a stále to je veľká škola života. O to viac, že nepochádzam z podnikateľskej rodiny, takže oveľa viac čelím obavám, neznámemu a hľadám v sebe dostatočnú odvahu. Dnešná doba však vytvára úžasné podmienky na sebarealizáciu, a to i pre nás ženy. To je môj vnútorný motor v ťažších chvíľach, keď si uvedomím, koľko možností a príležitostí mám.

Podnikanie beriem ako životný štýl, ktorý napĺňa moje predstavy o tom, ako by som chcela žiť, a súčasne spôsob, ako prispievať spoločnosti. Začiatky boli určite o príprave na to skutočné podnikanie, zorientovaní sa v priestore, ale tiež o ujasnení si mnohých otázok v sebe. Určite sa držím toho, že to máme také, ako sa vedome rozhodneme.

FOTO: archív KMB

Akých chýb by sa mali ľudia vyvarovať, keď plánujú rozbehnúť svoj vlastný biznis?

Môžete sa chybám vyhýbať, lenže bez nich sa naozaj veľa nenaučíte. Nie sme ani schopní dohliadnuť na to, kde všade je možné urobiť chybu. A všetko má svoj čas. I keď sú procesy, ktoré som mohla urobiť skôr, popravde nemohla, pretože ma tam dostal nejaký kontakt, skúsenosť či zmena uhlu pohľadu.

Neustále rastieme a vyvíjame sa i mentálne, v podnikaní niekoľkonásobne, keďže je náš mozog na všetkých frontoch. Proste buď uspejete, alebo sa niečo naučíte. Krásne to vystihol Einstein: „Definícia bláznovstva je robiť stále to isté, a pritom očakávať iný výsledok.“

Kam plánujete posunúť váš súčasný biznis?

Môj zásadný posun nastal v minulom roku, keď som sa rozhodla založiť e-shop Bagniaristore.cz a vytvoriť i vlastný sortiment. V tomto momente som si uvedomila, že moje začiatky podnikania sa skončili a, ako hovorí aj môj manžel, teraz už skutočne podnikám. V čom má rozhodne pravdu. Tento rok sa bude u mňa určite tiahnuť v znamení toho, že „čo ma dostalo sem, ma už nedostane ďalej“. A preto pár nemalých zmien nastane, ale o nich, až keď budú hotové.

Ďalší článok