Skip to main content
Domovská stránka » Podnikateľské trendy » ARVAL SLOVAKIA: MY SA SÚSTREDÍME NA VOZOVÝ PARK A FIRMA SA MÔŽE VENOVAŤ PODNIKANIU
ADVERTORIAL

Operatívny leasing môže firmám a podnikateľom šetriť čas aj peniaze. Prečítajte si, aké výhody prináša a v čom je pre klientov prínosom.

MARIAN BURIAN

generálny riaditeľ
Arval Slovakia

MICHAL DUŠKA

obchodný riaditeľ
Arval Slovakia

Aké sú výhody operatívneho lízingu pre firemných klientov?

Marian Burian: V prvom rade majú k dispozícii nové, technologicky vyspelé a bezpečné autá bez počiatočných investícií. Nemusia sa starať o servis či poistenie áut alebo riešiť mimoriadne situácie. Za prenájom vozidiel cez operatívny lízing platia každý mesiac rovnakú čiastku, čo znamená, že rozpočet na vozový park je stabilný a predvídateľný. Pomôžeme tiež s prechodom na ekologickejšie a úspornejšie vozidlá.

Ako zabezpečíte, aby operatívny lízing pre firmy zostal výhodný z hľadiska nákladov a efektivity správy vozového parku?

Michal Duška: Každý rok, alebo aj dvakrát ročne, naši odborníci kompletne preskúmajú prevádzku vozového parku danej spoločnosti a znovu vyhodnotia jej potreby. Dávame si záležať na tom, aby sme pochopili podnikanie klienta a vyhodnotili, čo by mu mohlo ušetriť čas a peniaze. Zmluvu o prenájme vozidiel si počas jej trvania môže klient prispôsobiť svojim potrebám. Netreba sa báť toho, že to, čo sa dohodne na začiatku zmluvného vzťahu, je nemenné.

Pre ktorých klientov je operatívny lízing vhodný?

Marian Burian: Operatívny lízing je vhodný pre každého – či už fyzické osoby, živnostníkov, malých podnikateľov, alebo firmy. Každý si vie podľa svojich potrieb a možností vybrať vhodné auto a nastaviť jeho správu tak, ako požaduje. Na základe toho potom platí mesačnú splátku. Ak si s tým nevie poradiť, my mu pomôžeme.

V čom spočíva hlavný rozdiel medzi nákupom nového vozidla a uzatvorením zmluvy na operatívny lízing?

Michal Duška: Prvý a základný rozdiel spozná klient už na začiatku, a to tak, že nemusí za auto zaplatiť nákupnú cenu. Ešte aj pri obstarávaní auta cez finančný lízing je potrebné zložiť akontáciu. Pri prenájme auta cez operatívny lízing však nič také nie je potrebné. Záujemca si na základe svojich požiadaviek a potrieb zvolí správu vozidla a platí už len pravidelnú mesačnú čiastku. Nemusí hradiť ani poistenie auta, daň z motorových vozidiel, či kupovať diaľničné známky. Zároveň nemusí riešiť návštevy servisov alebo opravy auta po mimoriadnych udalostiach. Zmluvu na operatívny lízing vie pritom uzatvoriť aj na kratšie obdobie niekoľkých mesiacov alebo na dlhšie obdobie niekoľkých rokov.

Next article