Skip to main content
Domovská stránka » Podnikanie » OPTIMALIZÁCIA RIADENIA A KONŠTRUKCIE ROZVÁDZAČOV
ADVERTORIAL

Digitálna transformácia je v plnom prúde, výroba je automatizovaná, najnovšie informačné a komunikačné technológie do seba navzájom zapadajú. Zároveň sa zvyšuje dopyt po integrovaných a inteligentných riešeniach, ako je dostupnosť a analýza údajov v reálnom čase. Priemysel 4.0 posúva túto oblasť dopredu.

Marek Kloss

product manager spoločnosti Rittal

O optimalizácii riadenia a konštrukcii rozvádzačov sme sa porozprávali s Marekom Klossom, produktovým manažérom spoločnosti Rittal, ktorý má viac ako 10-ročné skúsenosti v oblasti technických riešení rozvádzačov pre priemysel a automatizáciu.

Rozhodne digitálne dvojča, ktoré virtuálne mapuje produkt od inžinierstva až po prevádzku. Toto digitálne dvojča produktu je udržiavané počas celého životného cyklu a je ďalej dopĺňané údajmi a detailmi. Spracovanie objednávky a výrobné, logistické alebo monitorovacie systémy poskytujú údaje, ktoré pomáhajú lepšie porozumieť produktu vyrábať a neustále optimalizovať. Namiesto pravidelnej údržby tak dochádza v prípade výskytu nezrovnalostí rovno k reakcii. To zvyšuje dostupnosť stroja a znižuje náklady.

Zákazníkov často zaujíma, ako by mohli výrazne znížiť plánovanie, celý proces objednávania aj montáže.

Zákazníkov často zaujíma, ako by mohli výrazne znížiť plánovanie, celý proces objednávania aj montáže. S inžinierskymi riešeniami od sesterských spoločností Rittal a Eplan v oblasti systémovej a automatizačnej expertízy môžu firmy optimalizovať a industrializovať svoje procesy v oblasti riadenia a konštrukcie rozvádzačov v duchu priemyslu 4.0.

Zdroj: archív Rittal

Áno, rozvádzače treba často rôzne opracovať: vyrezať závity a otvory, hoci aj neštandardných tvarov a rozmerov, osadiť závitové matice, vyhotoviť rôzne priezory a presklenia atď. Aj na to už však v súčasnosti existuje skvelá pomôcka, ktorú vie využiť sám zákazník, aby si jednotlivé produkty a príslušenstvo vrátane svojich špecifických požiadaviek, napríklad na spomínané výrezy, sám nakonfiguroval.

Digitálne dvojča produktu virtuálne mapuje produkt od inžinierstva až po prevádzku. Je udržiavané počas celého životného cyklu, ako aj dopĺňané údajmi a detailmi.

Komplexný dátový balík pre nakonfigurovaný produkt. Softvér RiPanel totiž funguje na jednoduchom výbere rozvádzača a jeho príslušenstva. Výrezy a vŕtanie sú plánované v reálnom čase a vizualizované v troch rozmeroch. Zákazník tým ušetrí veľa času. Na konci konfigurácie sa automaticky vytvoria všetky potrebné výrobné dáta, vrátane údajov so zákazníckymi konfiguráciami na prenos do EPLAN Pro Panel. Po plánovaní si zákazník môže konfiguráciu stiahnuť, alebo priamo online vyžiadať cenovú ponuku.

Určite áno. Automatizačné riešenia ju však robia rýchlejšou, presnejšou aj reprodukovateľnejšou. Výstupy v 2D aj 3D sú navyše dostupné vo vysokej kvalite a tvoria dokonalý základ pre digitálne dvojča. Keď sa k tomu v tejto rýchlej dobe pridá dostupnosť produktov, rýchle dodanie a certifikovaná kvalita, zákazník má vo svojich rukách tromf, oproti svojej konkurencii, ktorý ho bude ťahať vpred aj v budúcnosti.

Next article