Domovská stránka » Buďme zodpovední » #MYKVAMVYKNAM, ALEBO O ČOM SA NÁM ANI NESNÍVALO
Sponsored

Snívali ste aj tento rok o tom, ako sa okúpete v osviežujúcej vode? Ako sa necháte unášať na vlnách pri chytaní bronzu? Ako budete deti učiť plávať?

Snívali ste o tom, ako si večer vyjdete na promenádu? Vychutnáte si rybu na grile pri zapadajúcom slnku? Voňavú kávičku s jadranskou zmrzlinou? Podmanivú romantiku pod hviezdnou oblohou? Nič nie je stratené, u nás sa k nej priblížite priamo s Ufom. A cez deň sa znovu okúpete v niektorom z mnohých jazier, nie len tých Slnečných.

Alebo ste snívali, že navštívite miesta s dávnou históriou? Že položíte aj vy nohu tam, kde pred dvetisíc rokmi kráčali starí Rimania, kde vynaliezaví Kelti razili zlaté mince a slovanské kniežatá strážili hranice Veľkomoravskej ríše? Alebo sa radšej prechádzate po malebných
staromestských uličkách? Tak, ako si #korunovacnemesto zamilovala aj Mária Terézia?

Že dávate prednosť chládku pred rozpálenými námestiami? A čo tak v palácoch múdrych šľachticov, v pivniciach plných preslávených vín? Či radšej v sprievode ozajstných vinárov, ktorých #otvoreneviechy na vás už netrpezlivo čakajú? Dostali ste práve chuť na poriadnu hostinu? Prečo nie, veď oddávna je známe, že pri Prešporku na Dunaji húsky sa pečú. Aj nám chutí lokálne, lebo čo ostáva doma, dvakrát sa počíta.

Ak sa vám ani len nesnívalo, že by ste mohli raz stráviť dovolenku v bratislavskom regióne, tak sa presvedčte, že to možné je.

Chystali ste sa aj vy, že namiesto sladkého ničnerobenia urobíte niečo pre svoje zdravie? Snívate o pekných lýtkach? Sadnite na bicykel… Alebo o pevných ramenách? Chyťte sa vesla. S oboma sa môžete nechať unášať krásnou prírodnou scenériou. Aj bez uhlíkovej stopy. Alebo to máte radšej po vlastných? Po rovine? Alebo do kopca a z kopca? Len na vás zaleží. Rovnako, ako len od nás záleží, že ak budeme zodpovední, tak nám možno
dovolia nakuknúť aj za hranice. Lebo aj do Rakúska či Maďarska je to z Bratislavy #lennaskok.

A že oželiete aj veľký festival, ak sa budete môcť v pohode započúvať do melódie skutočných spevavcov? Bez tisícov voltov a stoviek reflektorov, len v korunách stromov, v žiare zapadajúceho slnka? Ak vám po dobrom koncerte vyschne v hrdle, spomeňte si na #remeselnepivovary. Určite si neodopriete orosený krígeľ. A prečo len krígeľ? Prečo nie aj celú vaňu?

Možno sme snívali o dovolenke, akú si tento rok nemôžme dovoliť. Ale čo keď to bol naozaj iba sen? Čo keď si môžeme užiť dovolenku, o akej sa nám ani len nesnívalo? Kto by si ešte pred nedávnom pomyslel, že sa budeme na seba pozerať a nebudeme si vidieť do tváre. Že deti sa budú učiť, ale nebudú pri tom sedieť v škole. Že budeme pracovať, ale nie chodiť do práce. A predsa, je to možné. A zodpovedné. Ak sa vám ani len nesnívalo, že by ste raz mohli stráviť svetovú dovolenku v bratislavskom regióne, tak sa presvedčte, že to možné je.

Skutočná all-inclusive destinácia, kde je všetko len na skok… Kde môžte mať v cene aj celú verejnú dopravu. Udržateľnú dopravu z mesta na vidiek i z vidieka do hlavného mesta – s #bratislavacard, ktorá vám otvorí dvere aj do množstva ďalších zliav a bezplatných vstupov do múzeí. Pod rúškom nepoznaného sa skrýva množstvo pokladov hodných objavovania. Že neveríte? Presvedčte sa na vlastnej koži. Radi vás tu privítame a pohostíme.

Tak, ako vy už roky po celom Slovensku hostíte nás, keď prídeme z Bratislavy na dovolenku k vám. #mykvamvyknam. Všetko, čo potrebujete, nájdete na www.bratislavaregion.travel.

Next article
Domovská stránka » Buďme zodpovední » #MYKVAMVYKNAM, ALEBO O ČOM SA NÁM ANI NESNÍVALO
Podnikanie

ING. SIMONA MYSLIKOVJANOVÁ, PHD., MBA, MBE

Finalistka soutěže Manažer roku 2020 a umístění v TOP 36 výjimečných manažerů ČR

Každá firma má svoj potenciál a záleží len na vás, do akej miery tento potenciál využijete. Na prvý pohľad ničnehovoriaca a otrepaná fráza má reálne základy, na ktoré možno poukázať a aj v tejto rovine so svojím biznisom pracovať.

Hoci nás pandémia COVID-19 nemilo prekvapila, musíme sa všetci s touto situáciou vyrovnať. Neplytvajte časom a prestaňte čakať, kým to prejde. Odporúčam všetkým: Pracujte s tým tak, ako by to už nikdy nemalo odísť. Naučme sa tvoriť nové situácie, nové bezpečné cesty. Využime čas na vzdelávanie. Rozvoj zamestnancov nemajú byť iba vykázané čísla v účtovníctve, ale zhodnotená investícia, s ktorou môžeme počítať a stavať na nej efektívnejšie napĺňanie cieľov firmy. A preto treba, aby zamestnanci poznali zmysel tréningových plánov, školení a celej stratégie.

Ak máte stratégiu ako konkurenti, žiadnu stratégiu nemáte. Ak je vaša stratégia odlišná, ale ľahko napodobiteľná, máte slabú stratégiu. Ak máte stratégiu odlišnú, jedinečnú a ťažko napodobiteľnú, máte stratégiu silnú a trvalú.

Ľudia sú rozhodujúcim faktorom úspechu. Ľudia sú najväčším pokladom podniku. Musíme sa však s týmto pokladom naučiť zaobchádzať.

Každý má talent. 

Každý z nás je nositeľom špecifických talentov a schopností. Niektoré vlastnosti máme vrodené, ďalšie získavame. Samotné nadanie však zďaleka nestačí, ak do jeho rozvoja neinvestujeme dostatok času a energie.

Zladenie talentu s úlohami prináša konkurenčnú výhodu. Každý jedinec v spoločnosti tak môže čo najlepšie využiť svoj talent, nech už je akýkoľvek.

Talent Management sa môže stať globálnou filozofiou, ktorá je kľúčovou súčasťou podpory každého z prvkov obchodnej stratégie spoločnosti. Talent Management umožňuje manažérom spoločnosti angažovať a motivovať zamestnancov v celej organizácii.

Talent Management je neustály proces, ktorý zahŕňa prilákanie a udržanie vysoko kvalitných zamestnancov, rozvoj ich schopností a neustálu motiváciu na zlepšovanie ich výkonu.

Talent Management prirodzene zahŕňa mnoho zodpovedností HR. Nestačí však očakávať, že práve vďaka tomu, že máte personálne oddelenie, riadite talent. Aby ste dosiahli optimálne výsledky, musíte mať zavedenú stratégiu riadenia talentov, navrhnutú práve pre vašu spoločnosť.

Na spomenutý účel vytvorila Ing. Simona Myslikovjanová, PhD., MBA, MBE unikátnu metódu Performance Journey®, cieľom ktorej je definovať jednotlivé zložky firmy a hľadať spôsoby nových zlepšení a inovácií. Dôraz sa pritom kladie na dve oblasti – „Working Capital Management“ a „Human Capital Management“.

Cieľom tejto metódy nie je bezhlavo riadiť váš biznis podľa tabuliek, ale implementovať vyskúšané postupy do vašej praxe.

Next article