Skip to main content
Domovská stránka » Malé a stredné podniky » TRI KROKY K INOVÁCIÁM
ADVERTORIAL

Posledné štyri roky boli obdobím neustálych a často nepredvídateľných zmien, ako pandémia COVID-19, konflikt na Ukrajine či nástup umelej inteligencie, ktorá má potenciál stať sa hlavným nástrojom zmien v histórii ľudstva. Tieto udalosti naznačujú, že žijeme v dobe rýchlo sa meniaceho digitálneho sveta, ktorý vyžaduje flexibilitu, inovácie a schopnosť adaptácie, aby sme nepremeškali príležitosti, ktoré sa nám ponúkajú.

Miriama Hučková

výkonná riaditeľka Košice IT Valley

Naskočiť na vlnu digitalizácie a inovatívneho myslenia môže byť pre mnohých výzvou, existuje však niekoľko krokov, ktoré môžete urobiť už dnes.

1. Začleňte sa do komunity

V neistých časoch je dôležité mať okolo seba komunitu podnikateľov a odborníkov, ktorí čelia podobným výzvam. Tieto príbehy môžu byť cenným zdrojom inšpirácie a učenia sa. IT Valley Košice je združenie, ktoré v súčasnosti tvorí 85 spoločností. Ich výkonní riaditelia sa pravidelne stretávajú a zdieľajú informácie o trendoch a technologických inováciách vo svojom podnikaní. Združenie podporuje vytváranie nových obchodných príležitostí a partnerských vzťahov. Jeho členovia zdieľajú víziu rozvoja krajiny a regiónu ako miesta, ktoré podporuje technológie a inovácie a je zároveň príťažlivým miestom pre život a prácu.

Investície do vzdelávania a rozvoja zručností zamestnancov sú kľúčom k úspechu firiem.

2. Nájdite vhodné podporné nástroje

Ak nemáte dostatočné znalosti alebo zdroje na implementáciu digitálnych technológií a inovácií, môžete spolupracovať s externými odborníkmi a konzultantmi z EDIH Cassovium. Pomôžu vám nielen identifikovať najlepšie riešenia pre vašu firmu, ale zabezpečiť aj ich úspešnú implementáciu. Tieto riešenia môžu zahŕňať cloudové služby, softvérové aplikácie, automatizáciu procesov a mnohé iné.

Prehliadnite si všetky naše služby >

Zaujímavosťou je, že služby EDIH Cassovium budú malým a stredným podnikom (MSP) odpočítané z limitu schémy de minimis, vďaka čomu sú tieto služby dostupné pre každého.

3. Budujte zručnosti

V kontexte neustále sa meniacich požiadaviek trhu práce na zručnosti zamestnancov je dôležité kontinuálne vzdelávanie. V súčasnosti patrí medzi najžiadanejšie technologické zručnosti na východnom Slovensku programovanie v Jave a Pythone, zručnosti dátových analytikov či odborníkov na kyberbezpečnosť, ale napríklad aj zručnosti projektového riadenia. Ide však o málo voľne dostupných zručností na trhu práce, preto je vhodnou alternatívou rekvalifikácia súčasných zamestnancov. V rámci EDIH Cassovium vieme MSP pomôcť zvýšiť digitálne zručnosti zamestnancov, ale tiež odporučiť kurzy a iné formy vzdelávania. Sme presvedčení, že v dnešnom dynamickom prostredí sú investície do vzdelávania a rozvoja zručností zamestnancov kľúčom k úspechu firiem.

Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo robí Košice IT Valley? Ozvite sa nám na [email protected]. Radi vám poskytneme informácie či konzultácie.

Next article