Domovská stránka » Malé a stredné podniky » POMÁHAJÚ NAPREDOVAŤ VĎAKA MODERNÝM TRENDOM
ADVERTORIAL

Využívanie najnovších znalostí a technologických inovácií je dôležité v oblasti energetiky, priemyslu či dopravy. Pomocnú ruku v tom podáva spoločnosť IPESOFT. Umožňuje firmám prístup k expertom a moderným technológiám, aby mohli naplno využiť svoj potenciál.

Florián Kevický

CEO

Ako sa vaša spoločnosť vyvíjala od vzniku po súčasnosť?

IPESOFT vznikol v roku 1993 ako výsledok spolupráce IT odborníkov zo žilinského regiónu. Primárne sa zameriavali na vývoj systémov zameraných na prácu s dátami v reálnom čase. Unikátna expertíza a produktové portfólio v oblasti „real time“ systémov umožnilo IPESOFT-u efektívne naplniť požiadavky zákazníkov najmä v energetike a priemysle. Dlhodobými zákazníkmi IPESOFT-u sa tak stali kľúčové energetické spoločnosti na Slovensku, ale aj v zahraničí. V minulom roku sme si pripomenuli tri desaťročia pôsobenia na trhu. Podarilo sa nám získať skúsenosti, vďaka ktorým dnes vo firme pôsobia odborníci nielen na oblasť IT, ale aj špecialisti na energetiku či priemysel.

Ako hodnotíte vašu úlohu a prínos vo vývoji IT služieb pre energetiku a priemysel počas týchto 30 rokov?

IPESOFT mal možnosť stáť pri kľúčových udalostiach na slovenskom aj zahraničnom energetickom trhu. Ako príklad môžeme uviesť liberalizáciu energetického trhu alebo nedávne zásadné zmeny, ktoré otvárajú možnosti pre subjekty, ktoré nepodnikajú priamo v energetike. Spoľahlivá a inovatívna IT infraštruktúra predstavovala kľúčový predpoklad na úspešnú implementáciu oboch zmien a aj vďaka expertíze IPESOFT-u sa podarilo zmeny úspešne aplikovať.

Naši klienti sa môžu spoľahnúť na to, že im pomôžeme hľadať nové možnosti, ako byť efektívnejší a predbehnúť konkurenciu.

Aké faktory považujete za kľúčové pri budovaní dlhodobých vzťahov so zákazníkmi?

Základným faktorom úspešnej dlhodobej spolupráce je prinášanie pridanej hodnoty pre našich zákazníkov. IPESOFT sa vždy snaží podrobne sledovať všetky trendy a zmeny na daných trhoch a premeniť ich na príležitosti pre našich klientov. Vedia, že sa môžu stopercentne spoľahnúť na naše riešenia v režime 24/7 a zároveň sa môžu spoľahnúť na to, že im pomôžeme hľadať nové možnosti, ako byť efektívnejší a predbehnúť konkurenciu.

S akými problémami sa na vás najčastejšie obracajú klienti a s čím všetkým im dokážete pomôcť?

Zákazníci sa na nás obracajú, keď majú problém a nevedia, ako presne ho riešiť. Alebo chcú vedieť, ako implementovať najnovšie trendy a či sa im implementácia vôbec oplatí. Platíme veľmi veľa za energie, ako to môžeme optimalizovať? Oplatí sa nám inštalovať batériu? Môžeme zdieľať elektrinu z našej fotovoltickej elektrárne s našou pobočkou na opačnom konci republiky? To sú len niektoré príklady častých otázok, pri ktorých zákazníci hľadajú najmä niekoho so skúsenosťami a expertízou. Druhou skupinou zákazníkov sú spoločnosti, ktoré presne vedia, čo chcú, a hľadajú IT dodávateľa, pri ktorom vedia, že systém bude spoľahlivý a hlavne kvalitný.

Čo vás motivovalo presťahovať sa do nových priestorov? Ako sa chystáte rozvíjať svoje služby a produkty?

Na využitie nových príležitostí na energetickom trhu budú potrebné úplne nové komplexné IT riešenia. Chceli by sme byť hlavným IT inovátorom na Slovensku, ktorý pomôže novým subjektom využiť situáciu na trhu naplno. Na zabezpečenie priestoru na budúci rast a inovácie sa nám podarilo zabezpečiť nové priestory v jednej z energeticky najefektívnejších budov na Slovensku. Dúfame, že zvýšený komfort pomôže zamestnancom pri vývoji a priláka aj ďalších talentovaných ľudí z regiónu.

Ďalší článok