Home » Žena v biznise » Slovensko – automobilová veľmoc a líder regiónu
auto

Slovensko – automobilová veľmoc a líder regiónu

Automobil — fenomén, s ktorým je každý deň konfrontovaných viac ako tretina, a v niektorých krajinách sveta až polovica obyvateľov planéty.  Je veľa rodín, ktorých život je priamo napojený na tento spôsob dopravy.

Bezpečnosť na prvom mieste
Cieľom každého z nás, kto si sadne za volant auta alebo sa nechá ním voziť, je prísť do cieľa živý a zdravý. Výrobcovia majú v podvedomí zakódovaný princíp „Bezpečnosť na prvom mieste“ – alebo vo svete známy slogan „Safety first“. V rámci splnenia tohto cieľa sa zvyšuje podiel zabudovania informačných a komunikačných technológií vo vozidlách v súlade s tézami stratégie Industrie 4.0 až na 40 % ich celkovej vybavenosti.

Trendy v súlade so životným prostredím
Neustále sa zvyšujúci počet áut na cestách znižuje na druhej strane kvalitu života na zemi. Negatívne vlastnosti emisií CO₂ pôsobia ako „tichý zabijak“ na životné prostredie.  Inovácie pri vývoji a výrobe motorov priniesli na trh výrobky s nízkymi emisiami. Najnovšie trendy sú spojené s pohonmi na alternatívne palivá, či už vo forme hybridných riešení alebo ako samostatné zdroje energií, napríklad elektromobily.

Všetko v prospech spotrebiteľa
Výrobcovia automobilov realizujú vo finálnych výrobkoch najmodernejšie riešenia. Chcú poskytnúť nám, používateľom najrozšírenejšieho dopravného prostriedku na svete pocit bezpečnosti pri jeho používaní. Dovoľte mi vyjadriť presvedčenie, že autá nás budú sprevádzať životom ešte veľa rokov. Budú spoločníkmi, s ktorými budeme prežívať radosti, ale aj strasti života. Musia byť bezpečné, aby sme sa vždy živí a zdraví vrátili k našim blízkym.

Next article