Domovská stránka » Žena v biznise » AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL JE ZÁKLAD NAŠEJ EKONOMIKY
auto

AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL JE ZÁKLAD NAŠEJ EKONOMIKY

Sila automobilového priemyslu sa prakticky prejavuje počtom vytvorených pracovných miest. Ak rátame aj pracovné miesta indukované v iných odvetviach, automobilový priemysel u nás v súčasnosti poskytuje prácu viac ako 200-tisíc ľuďom.

Ako zabezpečiť rozvoj
Verím, že dnes už nikto nepochybuje o tom, že automobilový priemysel je pre slovenské hospodárstvo dôležitý, ani o tom, že je kľúčové zabezpečiť jeho kontinuálny rozvoj a konkurencieschopnosť. Aby mohol automobilový priemysel prosperovať, je potrebná najmä kvalifikovaná odborná pracovná sila. ZAP SR sa podieľa na príprave zákona o odbornom vzdelávaní a aktívne sa zapája do transformácie odborného školstva. Rovnako dôležitá je však i oblasť inovácií. Podpora systému aplikovaného výskumu a vývoja pre potreby praxe je takisto jedným z našich strategických záujmov. Ďalší rozvoj automobilového priemyslu na Slovensku bytostne závisí od rozvoja jeho lokálnych subdodávateľov. Naším cieľom je zabezpečiť lokalizáciu subdodávateľov na Slovensku. Tak by sme dokázali znížiť logistické náklady a zároveň zvýšiť flexibilitu dodávok.

Trh osobných vozidiel
Súčasťou ZAP SR je nielen výroba, ale i predaj a následný servis automobilov. Pokiaľ ide o samotný predaj, za ostatné obdobie vykazuje oživenie predovšetkým trh osobných automobilov. Za prvých 7 mesiacov tohto roka bolo o 4 895 registrácií viac ako za rovnaké obdobie roku 2013, čo predstavuje nárast o takmer 13%. V čase, keď sa nálada na trhu zlepšuje, nastáva doba aj na prirodzenú obnovu vozidlového parku. A to rovnako u podnikateľov, ako aj u fyzických osôb.
Budeme veľmi radi, keď práve u firemných vozidiel bude prebiehať intenzívna obnova vozového parku a keď sa kritériom výberu želaného vozidla, okrem jeho krásy a komfortu, v budúcnosti stane i parameter ekologickosti.

Next article